Ofis Akıllı Cam Filmi

Ofis akıllı cam filmi günümüzde çokça kullanılan bir uygulamadır. Akıllı cam filmleri teknoloji geliştikçe daha fazla karşımıza çıkıyor. Bu ofislerde kullanılan akıllı cam filmleri teknolojisi hem konforlu olması nedeni ile hem de kolay kullanımı ile oldukça yaygın. Günümüzde bu akıllı cam filmi teknolojileri, kütüphanelerde, şirketlerde, ofislerde, toplantı alanlarında, evlerde kullanılmaktadır. Ofis alanlarının gizliliği oldukça önemlidir. Bu nedenle çalışanlara mat bir çalışma alanı sunulmalıdır. Özellikle toplantılar gibi özel durumlarda ofis çalışanları diğer kişiler tarafından görülmek istemeyebilir. Fakat sürekli mat ve opak camlarla kaplı bir ofiste çalışanların enerjisini ciddi anlamda düşürebilir. Her iki durumunda olumlu ve olumsuz sonuçları mevcut bundan dolayı insanlar ofislerini hem mat hem de şeffaf olarak kullanılmak ister.

Çalışan motivasyonu için de bu durum oldukça önemli olduğu için iş sahipleri de bu duruma önem verir. Ofis camlarını iki türlü de kullanabilmek için akıllı cam filmi teknolojileri geliştirilmiştir. Bu teknoloji ile camlarınızı istediğinizde şeffaf istediğinizde ise mat olarak kullanabilirsiniz. Bu akıllı camlar sayesinde toplantılarda camları mat hale getirebilirsiniz ve sonrasında kolayca şeffaf camlarınıza dönüş yapabilirsiniz. Bu akıllı cam filmi uygulaması elektrik ile çalışan bir uygulamadır, bu neden ile bu film sistemi döşenir iken elektrik geçiş noktaları dikkatle ayarlanmalıdır. Bu akıllı cam filmleri iki farklı şekilde üretiliyor; hem yapışkanlı olarak hem de düz yani yapışkanı olmadan üretilip satışa sunulur.  

Neden Akıllı Cam Filmi?

Akıllıcam filmi sistemi sayesinde kaplanan ofis camlarınız daha sağlam bir hale gelir. Ofisinizdeki bu akıllı cam filmlerinizi akıllı kumandalar ve telefonunuza indirebileceğiniz mobil uygulamalar ile kolayca kontrol edilebilirsiniz. Bu uygulamalar ile sadece tek bir paneli değil birden çok camı aynı anda kontrol edebilirsiniz. Ofisinizde kullanacağınız bu akıllı cam filmi yöntemi ofis ortamı içindeki havayı korur ve dışardan gelen soğuğu içine almaz.

Ofis akıllı cam filmi teknolojisi elektrik ile çalışmaktadır ama ihtiyaç duyduğu elektrik çok azdır, bu sayede ürün az elektrik harcayarak çok iş yapar. Bu akıllı cam filmi ile ofisinizde bulunan elektronik eşyaların yaydığı radyasyonun azalmasını sağlarsınız. UV ışınları ve kızılötesi radyasyon hem size hem de eşyalarına ciddi zararlar verebilir. Araştırmalar sonucunda akıllı cam filmleri büyük oranda engeller, bu sistem UV ışınlarının %98’ini ve %95 oranında kızılötesi radyasyonundan ofis çalışanlarını korur. Bu ofiste kullanılan akıllı cam sistemi ile istediğinizde ofis camlarını şeffaf istediğinizde mat yapabilirsiniz. Bu akıllı ofis cam filmlerinin temizliği ise oldukça kolaydır. Bu film sistemi yapısı itibari ile normal cama göre daha az toz tutar ve sürekli temizlemeniz gerekmez. Bu akıllı cam filmi kaplı ofisleri normal bir toz bezi ile temizleyebilirsiniz. Temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ofis camlarını tamamen kurutmuş olmaktır.

Ofis Akıllı Cam Filmi Özellikleri ve Faydaları

Ofislerinizde kullanacağınız akıllı cam filmlerinin özelliklerini ve faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • Akıllı cam filmini ofis ortamlarında kolayca kullanabilirsiniz.
 • Zararlı UV ışınlardan hem ofis çalışanlarını hem de eşyalarınızı korur.
 • Tam matlık sağlar ve bu mat camlara projeksiyon cihazı yansıtabilirsiniz.
 • Elektrik ihtiyacı azdır ve mevsimlere göre ısıyı dengeler.
 • Ofis ortamının genel görüntüsünü etkilemez.
 • Çevre dostudur.
 • Ürün kısa sürede mat ve şeffaf bir yapıya geçer ve ışığı yansıtmaz.
 • Ofis içi sıcaklığını düzenler, dışarıdaki havadan etkilenmez.
 • Bu akıllı cam filmleri oldukça dayanıklıdır ve ofis ortamında uzun süre kullanılabilir.
 • Cam filmleri çok bakım istemezler, temizliği kolaydır.
 • Ofis ortamında gerektiğinde mahremiyetin kolayca sağlanması için çok kullanışlıdır.
 • Ürünün kurulumu oldukça kolaydır.